Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, помандрували Україною

Відділом «Служба у справах дітей» ЛМР 2 червня спільно з місією «Центр Опіки Сиріт» ЛА УГКЦ було проведено захід «Україна фантастична» з нагоди міжнародного Дня захисту дитини. Участь в мандрівці взяли 38 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, — вихованців Ліцею «Просвіта» ЛМР (Школа-інтернат № 2).

Тараканівський форт

«Прибувши зранку до міста дітвора спершу ознайомилась з Римо-Католицькою Катедральною парафією святих апостолів Петра і Павла, де отець Тарас Мисяковський розповів про особливості Літургій цієї церкви та провів спільну молитву. Після чого діти мали на смачний сніданок.

Діти завітали в Музей Волинської Ікони, який репрезентує самобутню регіональну волинську школу іконопису XVI — XVIIIст., мали можливість переглянути велику кількість пам’яток іконопису, які представляють різноманітність стилів і творчих манер професійних і народних майстрів. А також побачили Холмську Чудотворну ікону Богородиці ХI століття.

Наступним відкриттям для усіх був Замок Любарта. Однією з найвагоміших причин вважати споруду унікальною є те, що замок зберігся, проіснувавши 7 століть. Учасники поїздки мали нагоду піднятися на усі поверхи оборонної вежі, розглянути місто з найвищої точки, та заглянути в потаємні ходи.

Щиро вдячні усім за теплий прийом в місті Луцьку та за смачний сніданок ресторану «Біля Замку».

Також група відвідала Тунель кохання (с. Клевань) — це ботанічний феномен, «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений гіллям дерев та кущів. Там дітвора відпочила та допомагала вихователям готувати обід на свіжому повітрі, до якого долучилися учасники кулінарного гуртка «Казанок». Смачний борщ, зварений на вогні, веселі ігри, рухливі банси — найкращий відпочинок та початок літніх канікул.

Опісля смачного обіду автобус з мандрівниками відправився в останню точку подорожі, яка була неочікуваним відкриттям як для малих так і для дорослих. Тараканівський форт — оборонна споруда, архітектурна пам’ятка 19 століття. Тараканівський форт приваблює минулою величчю та дивовижним переплетінням підземних тунелів. Про його створення та дію розказав дітворі директор Ліцею «Просвіта» Андрій Закалюк.

Ця поїздка стала справжнім відкриттям для дітей, ще однією із можливостей більше закохатися в свій рідний край”, — розповіли у «Службі у справах дітей» ЛМР.

Детальніший звіт про захід розміщено на сторінці «Прийміть дитину у родину».

Джерело: city-adm.lviv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *