Конференція «Педагогіка травми дітей-сиріт» зібрала у Львові наставників, волонтерів, прийомних батьків та батьків-вихователів ДБСТ

У суботу, 2 квітня 2016 року, в м. Львові відбулася Всеукраїнська конференція «Педагогіка травми дітей-сиріт», яку спільно організували проект «Одна Надія» з м. Києва, відділ у справах дітей Львівської міської ради та Комісія УГКЦ у справах родини.Наставництво

Після кількох років спільної та ефективної праці в реалізації проекту «Наставництво для дітей-сиріт», було вирішено спільно провести у м. Львові конференцію не лише для наставників, але також для волонтерських груп, які відвідують інтернати, для прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. На заході також були присутні представники відділів у справах дітей та ЦСССДМ.

Темою конференції було питання дитячої травми. Кожна дитина, яка перебуває поза сімейним колом біологічної сім’ї, відчуває біль відкинення та зради зі сторони найрідніших людей, які мали б дбати про неї, любити її, а натомість їх немає поруч. Випадок кожної дитини інший, як і її біль, але усіх дітей об’єднує біль від того, що вони «залишені», «від них відмовилися», «вони не потрібні».

Запрошеними спікерами були Анна Шиделко, старший науковий співробітник Львівського навчально-наукового центру професійної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидат соціологічних наук, гостьовий викладач кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, авторка близько 90 наукових праць, запрошена на конференцію у якості «Живої-книги». Її ділення особистим досвідом і дитячими переживаннями стало хорошим вступом для подальшої праці у розумінні поняття травми, яке учасникам представив Марек Внук, Президент Міжнародного дитячого соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло». З 2004 року проводить семінари і тренінги для вихователів, педагогів і прийомних батьків. Інструктор педагогіки пригод і піонер педагогіки травми в Україні, автор книги «Педагогіка травми».

Наступні спікери – Оксана Скляр, директор з розвитку Міжнародного дитячого соціально-реабілітаційного центру «Сонячне світло», тренер, ігротехнік, ведуча груп взаємопідтримки, близько 7 років Оксана працює з дітьми у кризових ситуаціях, які пережили психологічну травму; та Олег Романчук, дитячий і підлітковий психіатр, лікар-психотерапевт (КПТ, ТРТ, EMDR, схема-терапія), акредитований викладач та супервізор методу КПТ, співзасновник та голова Правління Українського Інституту Когнітивно-Поведінкової терапії. Автор книжок: «Дорога любові», «Жити серцем», «Неповносправна дитина в сім’ї та в суспільстві», «Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей», «Розлади спектру аутизму», «Сім’я, що зцілює», «Коли вам сниться музика», казка «Соловейко з одним крилом». Олег Романчук був співтворцем документальних фільмів «Дорога серця», «Віднайдені діти», «Бачити людину»).

На завершення конференції через Skype до учасників звернувся Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Проект «Одна надія» проводить щорічно конференції для наставників у Києві. Конференція у Львові стала першою регіональною конференцією, до проведення якої активно долучилися відділ у справах дітей Львівської міської ради та Комісія УГКЦ у справах родини. На цю подію завітали не тільки мешканці Львівської області, але також і учасники з Дрогобича, Трускавця, Білогір’я, Червонограду, Івано-Франківська, Одеси, Мукачева, Дніпродзержинська, Запоріжжя, Борислава, Тернополя. Учасники львівської конференції висловили побажання, аби вона стала традиційним щорічним заходом для тих, хто займається служінням дітям-сиротам.

Джерело: city-adm.lviv.ua

Фото: facebook.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *