У Львові обговорили питання реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

Вчора, 23 квітня, у Львівській загальноосвітній школі-інтернат № 2 відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у м. Львові.

Учасники обговорили інформаційно-просвітницьку складову, що є дуже важливим компонентом в процесі деінституціалізації, заходи з батьками дітей, які повертаються із закладів у сім’ї. Увагу акцентували на вдосконаленні наявних послуг та розвиток нових, які мають бути наближені до місць проживання дітей за принципом «послуга ходить за дитиною».

«Для реалізації цього необхідно піти в сім’ю з дитиною, та спільно з батьками визначити необхідні освітні, медичні та реабілітаційні послуги та дозвілля дитини. Для цього ми розробили спеціальну анкету для батьків, яку розміщено на сайті Львівської міської ради. Це «Оцінка потреб дитини», яку мешканці міста можуть самостійно заповнити, тим самим повідомивши, які послуги є необхідними для їхньої сім’ї та дитини з інвалідністю чи особливими освітніми потребами», – розповів Ростислав Тимків, начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.

Стежити за процесом створення послуг можна на сайті Львівської міської ради, або на сайті «Прийміть дитину у родину» у розділі «DI-LVIV».

Також під час засідання наголосили на необхідності активізувати співпрацю з неурядовими організаціями, які працюють з дітьми з інвалідністю та особливими освітніми потребами, а також – створення довідника надавачів послуг. Окрім того, представлено логотип DI-LVIV, та висвітлено аналіз становища дітей в м. Львові.

Так, у Львові проживає 131 589 дітей, що складає 18% від загальної кількості мешканців міста. Освітні послуги надають у 124 ДНЗ та 130 ЗОНЗ. Для отримання медичних послуг в місті функціонує 21 медичний заклад, є 78 педіатрів та 508 сімейних лікарів.

Загалом в місті є 13 закладів інституційного догляду та виховання дітей, в яких виховується  2123 дитини, з них 771 дитина перебувають в закладі цілодобово, з яких лише 87 (4%) дітей мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. Опікуються дітьми 1 467 працівників, що в розрахунку становить 1 працівник на 1,5 дитини.  Окрім того, функціонують 2 приватних заклади, музична школа-інтернат та військовий ліцей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *