Для львів’ян створили сайт про всі нюанси усиновлення

У Львові працює сайт про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування м. Львова «Я чекаю на тебе…».дитина

З метою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми опіки, відділ у справах дітей департаменту гуманітарної політики ЛМР створив сайт, де відвідувачі можуть подивитися відеоматеріали про дітей, ознайомитися із законодавством у цій сфері та побачити світлини дітей, які чекають на нову сім’ю.

«Мета, яку ми ставили перед собою – донести проблематику дітей-сиріт до більших мас населення. В поточному році у Львові усиновлено 15 дітей. На сьогодні є 612 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість з цих дітей перебуває у сімейних формах виховання: опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Тобто, 547 дітей (89,4%) перебувають у сімейному оточенні. У той же час 59 дітей потребують влаштування в одну з форм сімейного виховання: усиновлення, опіка, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Цей сайт створений для людей, які думають про те, щоби взяти дитину до себе в родину. Є така думка серед населення, що, якщо ти взяв дитину під опіку чи у прийомну сім’ю, то є обов’язок опікуна чи прийомних батьків забезпечити дитину житлом. Це абсолютно не відповідає дійсності. Головна мета сімейної форми виховання – це підготувати дитину до самостійного життя. Це не усиновлення, де рішенням суду діти стають рідними дітьми, таким чином набувають права і обов’язки, як власна дитина цих громадян.

Люди, які мають таку можливість чи думку, можуть на сайті побачити тих діток, які є у нас на обліку: їхні фотографії, вік, контактний телефон служби, інформацію про те, чи є в дитини брати і сестри. Там відразу і написано можливу форму влаштування дитини: усиновлення, опіка, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу. Тут є нюанси, чому інколи можливі окремі форми влаштування: наприклад, якщо тато чи мама важкохворі чи вони у місцях позбавлення волі, то усиновлення в такій ситуації неможливе. Потрібно тимчасово влаштувати дитину у сімейну форму, а після повернення батьків із місць ув’язнення дитина має повертатися у рідну сім’ю.

Крім цього, наш дизайнер сайту розробив для користувачів зручний інтерфейс. На сайті є можливість звертатись до нас, ми будемо враховувати думки і побажання.

На сайті з різних причин нема усіх дітей, які перебувають у нас на обліку. Перша причина – етична, бо є важкохворі діти, фото яких ми б не хотіли показувати з етичних міркувань. По-друге, самі діти, особливо старшого віку, 15-17 років, відмовились, щоб ми їх фотографували і виставляли на сайт. Є випадок, коли хлопчик погодився, а його сестра відмовилась. І ми враховували побажання дітей.

Для користувачів сайту є довідкова інформація про всі форми сімейного влаштування, є посилання на законодавчі акти і можливість перейти на той чи інший документ.

Ми будемо вдосконалювати цей сайт. Зараз працюємо над тим, щоб створити таблицю з інформацією про дії мешканця крок за кроком, який хоче всиновити дитину. Такий алгоритм дій ми також розмістимо на сайті.

Сайт – це ще один крок до того, щоб розвивати сімейні форми виховання. До тих пір, поки хоч одна дитина є в інтернаті, треба вести роботу, щоб забирати дітей з інтернатів. Ми свідомі того, що всіх ми не заберемо, але для тих, кого можна забрати, треба робити все можливе», – розповідає начальник відділу у справах дітей ЛМР Ростислав Тимків.

«Всі діти, про яких є інформація на сайті – львів’яни. Ми ставили для себе мету зібрати інформацію про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і надати цю інформацію мешканцям Львова у зручному форматі.

На «Головній» сторінці коротко міститься інформація про те, що є метою цього сайту, і коротка статистика про дітей-сиріт. У категорії «Новини» ми висвітлюємо новини відділу у справах дітей ЛМР. Також на сайті поміщено відео дітей з телепроекту «Я чекаю на тебе». Наступна сторінка – фотографії дітей. Якщо клікнути на фотографію, можна побачити детальну інформацію про дитину, зокрема: ім’я дитини, вік, обліковий номер, телефон районної служби, куди можна звернутися, наявність братів і сестер, форми сімейного влаштування, адже вони для кожної дитини є різними. Інформація про форми сімейного влаштування, законодавчі акти також розміщені на сайті, щоб її не шукати деінде.

Останньою сторінкою є «Контакти». Зокрема, у цьому розділі можна знайти контакти відділу у справах дітей Львівської міської ради та контакти районних служб. У правій стороні сайту є інтерактивні кнопки – посилання на соціальні мережі. Можна підписатися на розсилку новин, подивитися на групи у соціальних мережах», – зазначає розробник сайту «Я чекаю на тебе» Галина Михайляк.

Кількість дітей-сиріт у м. Львові, на жаль, не зменшується, а впродовж останніх шести років залишається на рівні 610-620 дітей. Щорічно до 100 дітей набувають статусу дитини-сироти (ДС) та дітей, позбавлених батьківського піклування (ДПБП). Зокрема, в 2013 році у місті їх кількість збільшилась на 26 дітей-сиріт та 66 дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

За матеріалами: “Новий погляд”

1 коментар

  1. […] матеріалами: Сайт усиновлення “Прийміть дитину у родину” Теґи:прийомна сім'я, сайт, сайт усиновлення, […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *