Запитання-відповіді

Тут ви можете задати питання відносно усиновлення/опіки/дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), на яке нададуть відповідь працівники служби у справах дітей департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Якщо ви маєте пропозиції щодо вдосконалення сайту, залишайте їх, будь ласка, тут.
Також будемо раді почути ваші відгуки.

82 коментарі

 1. Ірина сказав:

  Доброго дня!!!Ми хочемо удочерити дівчинку до 6 років.В районі та області (Тернопільська) таких дітей нема.Як нам знайти дитину з іншої області?З чого почати?Дайте пораду!!!

  • Ростислав сказав:

   У Вас на руках має бути комплект документів виданий службою у справах дітей. З цими документами Ви вправі звертатися в любу обласну службу у справах дітей. Конт. телефон СуСД Львівської області – (032) – 235-44-56

 2. Аня сказав:

  Доброго дня!
  Я громадянка України, проживаю в США, a чоловік мій американець. Порадьте, будь ласка, де можна знайти детальнішу інформацію про всиновлення дітей іноземцями і скажіть чи рахуємося ми іноземцями, поскільки я українка? Дякую велике! ~ Аня

  • Ростислав сказав:

   Питання усиновлення регламентовано Постановою КМУ від 08.10.2008 р. N 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей». Вас стосується порядок усиновлення для громадян України, які проживають за кордоном.
   Загалом, ваші початкові дії мають починатися зі звернення в консульство України в США (за місцем проживання).

 3. Надія сказав:

  Доброго дня, чи можемо ми з чоловіком усиновити дитину, якщо чоловік офіційно безробітний,працює неофіційно, а я працюю офіційно, маємо житло де прописана тільки я?

  • Ростислав сказав:

   Думаю можливо, залежить від Вашого доходу.
   Зверніться в службу у справах дітей за місцем Вашого проживання.

 4. Юлія сказав:

  Доброго дня! Я українка, прописана в Києві. Але мешкаю у Німеччині, чоловік – німець. Дуже хочемо дитинку. Куди нам звернутися з цього питання? Хотілось би усиновити зі Львова чи поблизу Львова. Усі документи потрібно оформлювати у Києві чи тільки частину документів? В чого потрібно починати цей процес? Щиро дякуємо!

  • Ростислав сказав:

   Беручи до уваги що Ви мешкаєте за кордоном, то необхідно звернутись в консульство України в Німеччині. В подальшому вся процедура буде йти через Мінсоцполітики України.

 5. Уляна сказав:

  Доброго дня.скажіть як я можу цсиновити 3 дітей свого брата.Вони з жінкою офіційно не одружені,залежні від алкоголю.Мені 34 роки перебуваю в шлюбі,власних дітей немає, житлом забезпечена.З чого починати цей процес.Дуже прошу підкажіть якийсь вихід з цієї ситуації.Дякую/Уляна

  • Ростислав сказав:

   Усиновленню підлягають діти-сироти або батьки яких позбавлені батьківських прав. В даному випадку батьки не позбавлені батьківських прав. В даному випадку батьки не позбавлені батьківського піклування.
   Вам необхідно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання батьків дітей (міськ рада, районна державна адміністрація)

 6. Альона сказав:

  Дуже-дуже хочеться ще дівчинку одну..Квартиру є можливість на 3 чи 4 обміняти.А от чи не стане перешкодою дохід.Я отримую пенцію 1400,на харчування 350,чоловік 5 тис.,на меньше дитя-отримуємо гроші як при народженні 3 дитини.Чи дозволять нам через дохід?Я просто не можу інакше…Всиновлений хлопчик дуже хороший,навіть кращий ніж той,що народила(вибачте).Вагітності я переношу тяжко,дуже підриваю здоров’я,да й народити це таке,а вже взяти сироту,народжену,покинуту дитину…

  • Ростислав сказав:

   Дохід повинен становити не менше прожиткового мінімуму на одну особу. До уваги можуть братися і інші джерела доходу (відсотки по депозитах, надходження від надання в оренду землі (житла), тощо).
   Для детального розгляду даного питання рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей за місцем Вашого проживання.

 7. Альона сказав:

  У нас 3 діток,один з них всиновлений.Я не працюю,маю 3 групу інвалідності,чоловік працює,офіційно отримує 5 тис.гр.Є власна квартира.Чи можемо ми ще одну дитину всиновити.

 8. Мар`яна сказав:

  Що здівчинкою, яку знайшли на порозі дитбудинку №2
  02.11.15?

  • Ростислав сказав:

   Уточніть назву закладу або принаймі вулицю.
   В м. Львові немає дитячого будинку №2.
   Може будинок дитини №2 на вул . Антоновича.
   Проте до нас така інформація не поступала, і у Франківську РА також.

 9. Ельвіра сказав:

  Доброго дня, в мене важке питання дов вас: я народилася в Україні вийшла заміж в США, забрала туди свою дочку з України і народила в штатах ще одну донечку. В моєї старшої дочки в Україні є краща подруга, якій зараз 18 років вона позбавлена батьківсього піклування вже досить давно, була під опікою в бабусі потім опікунство передали нестерпній тітці, яку дівчинка дуже не любить.Так як дитині зараз 18 вона вже рахується не під опікунством, але проживає з тіткою так як більше немає де жити. Чи можу я удочерити її?

  • Ростислав сказав:

   Можете, якщо цього хоче дівчина. Вона повнолітня, приймає рішення сама. Для цього не потрібна служба у справах дітей. Необхідно звернутися до суду аби отримати рішення про усиновлення.

   • Ельвіра сказав:

    оо, дякую. А до суду в США чи в Україні. і чи обовязково мені приїжджати до України для суду? і чи повинна на суді бути її тітка?

    • Ельвіра сказав:

     якщо вам ще не важко чи могли б ви підказати з якими документами то все робити, бо в інтернеті нічого толкового найти не можу на таку ситуацію. А бігати по якихось судах не дуже час маю щоб дізнаватися

     • Ростислав сказав:

      Служба у справах дітей не займається усиновленням повнолітніх осіб.
      В даному випадку рекомендуємо Вам звернутись в Міністерство юстиції та Міністерство соціальної політики України.

 10. Наталія сказав:

  мене цікавить дівчинка 3 років
  № №0213138
  Хто вона ,звідки ,чому там опинилась.стан здоров.я….Я одружена. 36років. маю трьох синів,останнім часом задумуюсь над тим щоб удочирити дівчинку.Чи є претинденти на її удочеріння

  • Галина сказав:

   Наталія, ця дівчинка Вікторія має ще 3-х рідних старших братів і сестер, тому усиновляти можна лише всіх 4-х дітей разом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *