Сайт усиновлення

Кількість дітей-сиріт у Львові, на жаль, не зменшується уже впродовж останніх шести років: щорічно понад 100 дітей залишаються без батьківського піклування. Керівник відділу у справах дітей Львівської міської ради Ростислав Тимків розповів, що станом на 1 квітня 2014 року в місті живуть без батьківської любові та підтримки 604 дитини.дитина

У Львові 90 % дітей, за його словами, влаштовані під опіку (піклування), в прийомні сім’ї чи дитячий будинок сімейного типу. «Однак ще 57 (9,4 %) дітей перебувають в закладах інтернатного типу», – додав Ростислав Тимків.

«В інтернатах  дітей одягають, годують, навчають, однак, як показує практика – випускники таких закладів не адаптовані до реального життя і є дуже соціально-вразливими», –  кажуть чиновники.

Ростислав Тимків повідомив, що з метою виконати головне бажання кожної дитини – знайти родину, створили сайт  «Я чекаю на тебе…». У міській раді сподіваються, що розміщена на веб-сторінці інформація допоможе тим, хто бажає прийняти у свою родину дитину.

Історія створення сайту 

Веб-портал працює, за словами Ростислава Тимківа, ще із вересня минулого року. Він додав, що проблема сирітства є і була, на жаль, завжди актуальною і давно вимагала якихось конкретних дій на шляху її вирішення. «Однак у зв’язку із останніми подіями в Україні, про існування сайту мало хто знав», – зазначив він.

Як зазначила розробник веб-порталу Галина Михайляк, сайт створений з доброї волі працівників відділу у справах дітей Львівської міської ради з метою надати потенційним усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам або батькам вихователям доступ до інформації про дітей, які шукають родину. За її словами, завдяки сайту  «Я чекаю на тебе…» люди мають можливість одразу знайти і переглянути, які ж діти у м.Львові мріють зростати у сім’ї.

Конфіденційність розміщеної інформації 

Ростислав Тимків повідомив, що на сайті, відповідно до законодавства України, зазначені тільки ім’я, вік дитини, номер обліково-статистичної картки, а також вказаний контактний телефон служби дітей в тому районі Львова, де дитина перебуває на первинному обліку. Також на сайті вказано чи є брат-сестра у дитини та в яку форму сімейного виховання ця дитина може бути влаштована.

«Є діти, які не можуть підлягати усиновленню – для прикладу: їхні батьки ув’язнені і скоро вийдуть на волю. Відповідно така дитина може бути влаштована тимчасово під опіку (піклування), в прийомну сім’ю або в дитячий будинок сімейного типу», – пояснив Ростислав Тимків.

Як повідомила Галина Михайляк, детальнішу інформацію про подальші дії мешканці можуть отримати тільки після їхнього звернення в районну раду у відділ у справах дітей.

Керівник відділу у справах дітей ЛМР повідомив, що на сайті розміщено інформацію поки що про 26 дітей.  «Це не усі діти, які потребують батьківської опіки», – додав він.

Так, за його словами,  із етичних міркувань, не розміщували фото хворих дітей. Також, він додав, що й деякі підлітки відмовлялися фотографуватися. «Коли ми пояснювали дітям що і для чого, то чули у відповідь: «Не хочу»», – додав він.

Галина Михайляк зауважила, що діти, старші 14-ти років, є уже свідомими. За її словами, якщо у них є для такої відмови свої особисті причини, то ми це обов’язково враховуємо.

Додаткове наповнення сайту

Як повідомив Ростислав Тимків, на сайті користувачі мають можливість залишати свої відгуки та пропозиції щодо його вдосконалення. «Ми готові найцікавіші із них запроваджувати в життя», – додав він.

За його словами, на цьому веб-порталі в подальшому будуть розміщені реальні історії із життя опікунів, прийомних батьків та батьків-вихователів. «Якщо зголосяться ці люди, то ми готові таку довідкову рубрику запровадити», – додав Тимків.

Також, за словами розробника веб-ресурсу, на сайті інформація постійно оновлюється.

Вона додала, що як-тільки розпочинається процес усиновлення, усю інформацію про дитину із сайту видаляють.  «Подальшу долю дитини прослідковує уже відділ у справах дітей», – повідомила Галина Михайляк.

За словами Ростислава Тимківа, про функціонування сайту дізналися у Львові нещодавно, тому для його ефективності потрібно більше часу.

Джерело: «Вголос»

95 коментарів

 1. Лена сказав:

  Як усиновити дитинку дівчинку до 3 років.

  • Заступник начальника управління-начальник відділу сімейних форм виховання управління "Служба у справах дітей" ДГП ЛМР сказав:

   Добрий день. Для того щоб усиновити дитину Вам необхідно звернутись до служби у справах дітей за місцем Вашого проживання.

 2. Оксана Ярослав сказав:

  ДОБРОГО ДНЯ. В НАС З ЧОЛОЛОВІКОМ Є 2 ДІТЕЙ, ВЖЕ МАЄМО ОДНУ ВНУЧКУ. МИ ПРОЖИВАЄМО ЗА КОРДОНОМ ВЖЕ БАГАТО РОКІВ. В УКРАЇНІ МАЄМО ЖИТЛО, ТУТ ВИНАЙМАЄМО , ХОРОШІ УМОВИ. МАЄМО СТАБІЛЬНУ РОБОТУ. МАЄМО МОЖЛИВІСТЬ ВИХОВАТИ І ВИРОСТИТИ ЩЕ ОДНУ ДИТИНУ. БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА БУДЬ-ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ. ДЯУЮ.

  • Заступник начальника управління-начальник відділу сімейних форм виховання управління "Служба у справах дітей" ДГП ЛМР сказав:

   Добрий день!
   Якщо Ви бажаєте усиновити дитину, яка проживає в Україні, рекомендуємо звернутись до відповідної консульської установи України, за місцем Вашого проживання.
   В подальшому уся процедура здійснюється через Міністерство соціальної політики України, оскільки облік громадян України, які проживають за межами України, та іноземців, які бажають усиновити дитину, що проживає в Україні, здійснює Міністерство соціальної політики України.

 3. ЛЮБОВ сказав:

  Доброго дня.Мене звати Люба чоловік Саша обоє працюєм на шахті.Мені 40 років чоловікові 42.Житло є.Мрієм про своє маленьке щастя. Своїх діток нажаль немає.Мрію взяти дитинку до двох років. Подарувати їй затишок і любов.

  • Олена сказав:

   Для того, щоб усиновити дитину Вам потрібно звернутись у службу у справах дітей за місцем Вашого проживання.

 4. Ося сказав:

  Можливо всиновити дитину, якщо в тебе 2 група інвалідності, і ти без дружини?

 5. Юлія сказав:

  Доброго дня скажіть будь ласка ми з чоловіком працюєм за кордоном і немає стабільного заробітком, проживаємо у будинку тьоткі. Власних дітей немає, чи зможемо ми всиновити дитину?

 6. Таня сказав:

  Доброго вечора ми з чоловіком хочимо в дочирити дитину власних дітей немає. Житло маємо власне та автомобіль переважно працюємо за кордоном поки немає дітей якщо би бог поміх нам удочирити дитину ми би лишились працювати на Україні. Скажуть бутласка які нам для цього потрібні документи. Мині 31 рік чоловікові 33 гарно вам дякую наперед з повагою Тетяна та Руслан.

  • Галина сказав:

   З переліком документів можна ознайомитись в Постанова КМУ від 08.10.2008 р. N 905
   «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення
   та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».
   Враховуючи що діяльність з усиновлення здійснюється за Вашим місцем проживання
   рекомендуємо спочатку звернутися в Службу у справах дітей за місцем Вашого проживання.

  • Лана сказав:

   Добрий день шановні Татьяна та Руслан.Чи можна з вами зв’язатися через інстаграм.

 7. Катерина сказав:

  Доброго дня!Чи можем ми з чоловіком усиновити дитину якщо в нас кімната в гуртожитку 18кв.м….дітей не маємо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *